Odpravili smo se v šolo v naravi. Izbran je bil CŠOD  V Fiesi.

Prispeli smo 10. 10. 2016 dopoldne. Vsak dan smo bili zaposleni z različnimi dejavnostmi in počeli smo veliko zanimivega: spoznali smo mesto Piran, rastlinstvo, živalstvo, kamnine (našli smo fosil , ki je tako redek, da sodi v prirodoslovni muzej in je podoben satovju čebel), vsak dan smo imeli športne dejavnosti na prostem, tudi pohode. Šli smo skozi tunel Valeta, ki je dolg 550 m, opravili smo raziskovalno nalogo ob morju in jezeru, spoznali smo soline i delo solinarjev, opazovali smo morske kumare, školjke, vetrnice in rakovice, ki jih je za nas iz morja potegnil učitelj Andrej. Kuhali smo školjke in jih seveda tudi pojedli.

S seboj smo od doma prinesli veliko prigrizkov in sladkarij zato smo v domu Breženka jedli skoraj vsak dan.

Našo vzdržljivost je preizkusila burja.

Vrnili smo se 14.10.2016 popoldne, polni vtisov, kondicije, dobre volje in novega znanja.

Dokumentirali in zapisali: Petra Dim in Meri Stipanič