V sredo, 26. 9. 2018, smo se učenci 2. in 3. razreda, ter skupina medvedki iz Otroškega vrtca Metlika združili na likovni delavnici v starem mestnem jedru Metlike, kjer smo risali stara vrata. Delavnica je potekala v okviru projekta Naša dediščina: KJER PRETEKLOST SREČA PRIHODNOST, katerega organizator je Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije.

Otroci so bili za risanje na prostem zelo motivirani. Navdušeni so bili nad bogatim izgledom starih vrat in z natančnim opazovanjem pri risanju, so nastale prave umetnine. Nastale risbe naših in vrtčevskih otrok si lahko ogledate na razstavi, ki bo v prihodnjem tednu na naši šoli, kasneje pa se bo selila po različnih ustanovah v metliški občini.