Učenci 6. in 7. razreda smo bili od 5. 10. do 9. 10. 2020 na Primorskem, natančneje v Fiesi v šoli v naravi.

Že prvi pogled na morje nam je pravil, da bo to nepozaben teden. Program je bil zelo raznolik in kar naporen. Ogledali smo si veliko znamenitosti in prehodili skoraj pol naše obale.

Spoznavali smo:

• sredozemsko rastje,
  • kulturne in zgodovinske znamenitosti mesta Piran,
  • življenje v bibavičnem, pršnem in priobalnem pasu,
  • jezeri v Fiesi,
  • krajinski park Strunjan: soline, Mesečev zaliv, školjkarstvo, Beli križ, skozi tunel v Portorož (na sladoled),
  • Sečoveljske soline in
  • akvarij v Piranu.

Opravili smo fizikalno-kemijske meritve ter imeli orientacijski pohod z uporabo kompasa.

S kanuji smo si šli ogledat školjčišče v strunjanskem zalivu, drugi dan pa smo se školjke na buzaro naučili še skuhati. Nekateri smo jih poskusili prvič.

Časa nam je ostalo tudi za različne športne dejavnosti, poleg čolnarjenja smo še streljali z loki in na igrišču igrali različne športne igre; balinanje, namizni tenis, odbojko in nam najljubšo košarko. Najpomembnejše pa je bilo plavanje v morju, saj je bilo še dovolj toplo za pogumne.

Zvečer smo šli še v Piran na nočni pohod z lučkami na sladoled kar dvakrat. Slednjič smo se ustavili na plaži in opazovali zvezde.

Zadnji večer smo imeli zabavo, kjer smo se družili z učenci OŠ Krmelj, ki so bili v domu Breženka z nami, seveda na varnostni razdalji. Bili so zelo zabavni.

Srečno smo se vrnili domov polni novih dogodivščin in vtisov, utrujeni, a veseli.