Tik pred ponovnim zaprtjem šole smo se sedmošolci odpravili na krajši izlet na Jelševnik, kjer smo podrobneje spoznali črno človeško ribico. Na to idejo smo prišli zaradi projekta Rastem s knjigo, pri katerem smo dobili v dar knjigo Kako dolg je čas. Ker Mate Dolenc v njej pripoveduje zgodbe o različnih živalih (kopenskih in morskih) in ob tem opozarja na ekološko problematiko, sta učiteljica slovenščine in učitelj biologije pripravila medpredmetno sodelovanje. Pouk je tako potekal v naravi, ob izviru Jelševnik, kjer smo izvedeli, da je tudi črna človeška ribica ogrožena ravno zaradi neodgovornega človeškega ravnanja z naravo. Učitelj biologije nas je podrobneje seznanil z življenjem te redke dvoživke, z učiteljico slovenščine pa smo ugotovili, kako aktualna je knjiga Kako dolg je čas in da ni primerna samo za otroke, temveč tudi za odrasle, ki bi se morali zavedati posledic svojih posegov v naravo.