Letošnje leto je bilo v vseh pogledih drugačno in takšno je bilo tudi slovo naših devetošolcev. Valeta je potekala na prostem in število obiskovalcev je bilo omejeno, vendar je bilo kljub temu čustveno in nepozabno. Učenci so sami pripravili program, in sicer so najprej predstavili svojo nadaljnjo pot, nato pa še svoj pogled na osnovnošolska leta. Ugotovili so, da je bilo veliko smeha, izletov, sklenjenih prijateljstev pa tudi pridobljenega znanja in novih izkušenj. Sledil je še nagovor ravnateljice in razrednika. Proslavo je popestrila glasbena skupina Žur, ki jo sestavljajo naši učenci – 2 devetošolca in šestošolka. Na koncu je sledilo še spominsko fotografiranje, kjer je naskrivaj potekla tudi kakšna solzica. Srečno na vaši življenjski poti, devetošolci!