V četrtek, 14.4.2022, smo imeli učenci od 1. do 5. razreda na OŠ Podzemelj predstavo Bodi moj prijatelj Društva za boljši svet.

Tematika predstave je prijateljstvo in razvijanje čuta za pravičnost.

Volkec Franček zelo rad hodi v šolo. Tam se igra s svojimi prijatelji, vendar ne ve, da mora biti do njih prijazen, če jih želi obdržati. Tako jim je ves čas nagajal, jemal njihove najljubše igrače, uničeval njihove risbe ter zvezke in še kaj. Užaljeni prijatelji se niso več hoteli igrati z njim in tako volkec Franček na svoj veliki dan – rojstni dan, ostane sam s svojo čokoladno torto. Začuden, da na praznovanje ni prišel noben prijatelj, prosi za pomoč in nasvet teto sovo. Sova ga poduči, kakšen mora biti do drugih otrok, če želi, da bodo njegovi prijatelji. Sedaj Frančka čaka težka naloga – opravičiti se mora svojim prijateljem. Otroci – gledalci so mu pri tem pomagali in skupaj jim je uspelo Frančka spremeniti v prijaznega in priljubljenega prijatelja otrok. Predstava je polna smešnih situacij in zanimivih razpletov, hudomušna in poučna, kajti otroke uči o pomenu prijateljstva.

Učenci so z veseljem sodelovali, se vključili in na koncu zaploskali.

Rozalija in Andreja Fabić