V soboto, 18. junija 2022, je bila v Unionski dvorani Grand Hotela Union v Ljubljani slavnostna podelitev nagrad za državna tekmovanja iz matematike, fizike in astronomije z naslovom »Bistroumi 2022«, ki jo organizira Društvo matematikov, fizikov in astronomov (DMFA) Slovenije.

Na prireditev so bili vabljeni vsi učenci in dijaki ter njihovi mentorji, ki so na državnem tekmovanju v šolskem letu 2021/22 osvojili nagrado (ali pohvalo). Tako so 167 tekmovalcem in tekmovalkam podelili 196 nagrad in pohval za 19 različnih tekmovanj, na katerih je sodelovalo skupaj 117.839 tekmovalcev iz 704 šol in so skupaj prejeli 709 zlatih priznanj.

Čast prejema vabila na podelitev je imel tudi naš osmošolec ALEKSANDER JOTANOVIĆ, ki je na državnem tekmovanju iz matematike osvojil PRVO mesto v državi.

Čestitke tudi mentorju, Jožetu Anclju.

Ponosni smo na vaju!