Prvošolci se radi odzovemo prijaznemu povabilu, tako smo se v petek, 24. 3. 2023, odpravili v Metliko v Ljudsko knjižnico na pravljico. Prijazne knjižničarke so nas lepo sprejele in knjižničarka Katja nam je razkazala knjižnico. Koliko knjig imajo! In koliko skritih kotičkov! V tistem, namenjenem otrokom, nam je Katja prebrala pravljico o medvedku, ki je sadil rožice, predstavila pa nam je še druge zanimive knjige.

Da smo izkoristili dan v Metliki, smo se odpravili še v muzej na ogled nove arheološke zbirke. Ogledali smo si predmete, ki so jih pred kratkim odkrili na Pezdirčevi njivi, pri nas, v Podzemlju. Ogledali smo si animirano legendo o Velebabi in predstavitveni film o življenju na Kučarju v kovinskih dobah. Presenetilo nas je, koliko dogajanja je bilo pri nas že v daljni preteklosti. Ogled arheološke zbirke toplo priporočamo.