Učenci naše šole, so se v soboto ‪16. 3. 2019 udeležili državnega prvenstva osnovnih in srednjih šol, ki je potekalo v Horjulu pri Vrhniki. OŠ Podzemelj so zastopali:

1. Tia Sopčič, ki je v kategoriji učenke 4. do 6. razred, goli lok, osvojila 1. mesto in postala letošnja državna prvakinja (v kategoriji je bilo 28. tekmovalk)
  1. Pia Kočevar, ki je v kategoriji učenke 4. do 6. razred, goli lok, osvojila 8. mesto (v kategoriji je bilo 28. tekmovalk)
  1. Peter Žugelj, ki je v kategoriji učenci 4. do 6. razred, goli lok, osvojil 10. mesto (v kategoriji je bilo 36. tekmovalcev)
  1. Lana Prosenjak, ki je v kategoriji učenke 7. do 9. razred, goli lok, osvojila 8. mesto (v kategoriji je bilo 27. tekmovalk)