Raziskave kažejo, da imajo mnogi  današnji otroci zelo slabo telesno držo, so premalo fizično aktivni in posledično težje prenašajo vsakodnevne obveznosti.

K boljšemu počutju tako otrok kot nas odraslih, lahko na prvem mestu pripomore pravilno dihanje skozi trebušno prepono, kar smo ljudje preprosto pozabili. Dihamo plitko, zato smo v zaprtem prostoru prej utrujeni in zaspani. Pri otrocih je to še bolj izrazito, saj si pravilno dihanje otežujejo še z nepravilnim sedenjem in držo za šolsko mizo. Pogosto sedijo  s podvito nogo pod zadnjico, ali pa kar na kolenih…

Zato smo v pb začeli izvajati vaje za pravilno sedenje in  dihanje ter vaje za sprostitev telesa in duha. Da je še bolj prijetno, si vklopimo glasbo za sprostitev in prižgemo dišeče svečke. Učenci se znajo prepustiti glasbi, poslušajo svoje dihanje in neizmerno uživajo ob masažah drug drugega.