V soboto, 2.2.2019, je na OŠ Vavta vas potekalo področno lokostrelsko tekmovanje osnovnih in srednjih šol vzhodne regije, na katerem so tekmovali učenci in dijaki naslednjih regij: Jugovzhodna, Koroška, Osrednja, Podravska, Pomurska, Posavska, Savinjska in Zasavska regija. Področna tekmovanja so razdeljena na vzhodno in zahodno regijo. Vsi tekmovalci naše šole so se tudi z izpolnjeno normo uvrstili na državno notranje lokostrelsko tekmovanje, ki bo 16.3.2019 v Vrhniki. OŠ Podzemelj je zastopalo 5 učencev, ki so dosegli tudi zavidljive uspehe in sicer:

1. kategorija učenke 4. do 6. razred (goli lok)

– Tia Sopčič je zasedla prvo mesto in je tudi nastreljala največ krogov glede tudi na zahodno regijo
– Pia Kočevar je zasedla tretje mesto

2. kategorija učenci 4. do 6. razred (goli lok)

– Peter Žugelj je zasedel prvo mesto in je prav tako nastreljal največ krogov glede tudi na zahodno regijo

3. kategorija učenke 7. do 9. razred (goli lok)

– Lana Prosenjak je zasedla 7. mesto
– Ajda Črnič je zasedla 13. mesto