V soboto 8.6. je v Gradacu potekalo zunanje državno prvenstvo osnovnih in srednjih šol, v organizaciji LD Legende Kolpe, LZS, Zavoda Planica in OŠ Podzemelj. Tekmovanja se je udeležilo 210 tekmovalcev iz 95 šol. OŠ Podzemelj sta zastopala Tia Sopčič in Peter Žugelj, katera sta v svojih kategorijah postala letošnja šolska državna prvaka. Po koncu tekmovanja sta odličja najboljšim podelila ravnatelj OŠ Podzemelj g. Stanko Vlašič in vodja šolskega programa pri LZS ga. Darja Rožmanec.

Navedena učenca sta trenutno tudi uvrščena na prvi mesti svojih kategorij letošnje rang šolske rang lestvice v lokostrelstvu. Peter Žugelj je po zmagi na področnem dvoranskem prvenstvu dodal še sobotni naslov državnega prvaka na zunanji tekmi, Tia Sopčič pa je v letošnjem šolskem letu zmagala na notranjem in zunanjem področnem prvenstvu, ter postala državna prvakinja tako v dvorani kot sedaj na prostem.