Četrtkovo jutro je bilo za prebivalce Podzemlja nekoliko drugačno, saj jih je zjutraj zbudil otroški smeh, ki se je razlegal po celem kraju. In če vas zanima, kdo je glavni krivec za dobro voljo že navsezgodaj, naj vam zaupam skrivnost − pisatelj Primož Suhodočan.

17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig, hkrati pa tudi začenjamo tekmovanje za bralno značko. Tokrat so bili srečni izbranci, ki so prisluhnili pisatelju, naši prvošolci. Najprej jih je na naši vrtni hišici nagovorila predstavnica Društva prijateljev mladine gospa Vladka Škof, nato pa jih je s svojimi šaljivimi zgodbami zabaval in dodobra nasmejal pisatelj. Pripovedoval jim je o nenavadni gugalnici, o svojem literarnem junaku Petru Nosu, zaupal pa jim je tudi nekaj dogodivščin iz svojega otroštva. Otroci so se tako zabavali, da so jih na koncu od smeha boleli trebuščki − tako kot se je to zgodilo palčkom iz ene izmed zgodb. Za konec je sledila še podelitev darilnih slikanic Smejalnik in cvililna zavora.