Mladinski center Zagorje ob Savi je v soboto, 28. 11. 2020, organiziral spletne predstavitve poklicev za mladostnike, ki se odločajo za srednjo šolo ali študij. Dogodek, ki je potekal preko aplikacije Zoom, so poimenovali: ”Kua bi u lajfi?” in nanj povabili mlade iz vse Slovenije. Ker je tema letošnjega Otroškega parlamenta ”Moja poklicna prihodnost”, smo ogled še posebej priporočili mladim parlamentarcem naše šole, prav tako pa so bili povabljeni tudi ostali v sklopu poklicnega usmerjanja. Dogodka sta se med drugimi udeležili tudi Sara Cajnar in Zala Gornik.

Po dogodku sta povedali, da so bile predstavitve zelo zanimive, saj so govorili ljudje, ki dejansko opravljajo ta poklic in imata sedaj boljšo predstavo o nekaterih. Sari je bila najbolj všeč predstavitev poklica glasbenik, Zali pa pravnik in nutricist. Takšne predstavitve so za mlade, ki se še odločajo o svoji življenjski poti zelo dobrodošle in upamo na še več takšnih dogodkov.