Končno je prišel zopet dan, ko smo lahko z učenci obiskali stanovalce  DSO Metlika, v njihovi dislocirani enoti.

Veselje ob snidenju je bilo neizmerno, saj smo druženja zelo pogrešali. Učenci 2. razredov so pripravili pevsko plesni program, s katerimi so vsaj malo popestrili in polepšali njihov vsakdan. S svojim programom so se spomnili na vse mame, žene, babice, dekleta….in seveda na prihajajočo pomlad. Čudovito je bilo opazovati srečo na obrazih tako stanovalcev kot učencev. Program smo zaključili s skupnim petjem. Stanovalci so nas razveselili z zamaški, ki so jih zbirali za našo šolo, saj sodelujemo v zbiranju zamaškov za društvo Vesele nogice. Učenci pa so jim v spomin narisali risbice z lepimi mislimi.

Hvaležni smo, da imamo zopet možnost medgeneracijskega sodelovanja, ki bogati življenja tako stanovalcem, kot našim učencem.

Dostopnost