Na OŠ Podzemelj že šesto leto sodelujemo v projektu Rastem s knjigo. Letos so sedmošolci prejeli v dar knjigo pisatelja Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej. Protagonist je fant, ki se vsakodnevno srečuje z najstniškimi težavami, kot so krhka samopodoba, prva zaljubljenost in spolnost, ločitev staršev … Ker gre za teme, o katerih se je z najstniki potrebno veliko pogovarjati, sta učitelja biologije in slovenščine organizirala tehniški dan v sodelovanju z Zdravstvenim domom Metlika. Šestošolci in sedmošolci so tako imeli predavanje o samopodobi in stresu, osmo- in devetošolci pa o vzgoji za zdravo spolnost. Predavanja je vodila gospa Mirna Nemanič. Učenci so pridobili veliko novega znanja, ki jim bo prav prišlo v času odraščanja.