V petek, 24. 6. 2022, je potekal zadnji šolski dan na OŠ Podzemelj. Ta dan pa sovpada z dnevom državnosti, ki ga praznujemo 25. junija, ko smo Slovenci dobili svojo državo Slovenijo.

Učenci razredne in predmetne stopnje so dan državnosti obeležili s proslavo, ki je potekala v šolski telovadnici. Kulturni program se je začel s slovensko himno Zdravljico, nadaljeval se je z nastopom učencev iz vsakega razreda ter plesom otroške folklore pod mentorstvom Rozalije Fabić in Metke Čadonič. Zaključil ga je šolski pevski zbor, ki ga je vodil Iztok Štrucelj. S spremljavo na klavirju so zapeli šolsko himno Mavrična šola.

Po proslavi so razredniki podelili pohvale in priznanja najboljšim učencem. Ravnateljica Marina Vorkapić je vsem učencem zaželela mirne in varne počitnice ter srečen povratek v šolske klopi v septembru.