V septembru in oktobru šolske knjižnice po vsem svetu praznujejo mednarodni mesec šolskih knjižnic. Praznovanju se sedaj že tradicionalno pridružujemo tudi mi. V slovenskem prostoru ga tradicionalno koordinira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Letošnji slogan se glasi: »Branje za globalni mir in življenje v harmoniji.«

Namen je zavedanje o povezavi med knjigami, branjem, šolskimi knjižnicami in o tem, da lahko skupaj soustvarjamo mir in življenje v harmoniji.

Nekaj dogodkov smo na šoli že izpeljali, ostali še pridejo na vrsto.

• Vključili smo se v nacionalno izmenjavo knjižnih kazalk, kjer si bomo z dodeljeno partnersko šolo izmenjali kazalke.
  • V sodelovanju z razredničarko 3. razreda je bil organiziran dogodek S Petrom Nosom na Kučar. Med potjo smo prebirali kratke in šaljive zgodbe Primoža Suhodolčana, prepevali in reševali uganke.
  • Tudi letos bomo tako kot učenci, brali tudi zaposleni na šoli. Sodelovali bomo v projektu Bralna značka za učitelje.
  • V letošnjem šolskem letu smo prvič pričeli s knjižničarskim krožkom. Učenci bodo med drugim sodelovali pri projektu Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja.