Tudi to soboto (22. 10. 2022) so bili učenci planinskega krožka OŠ Podzemelj aktivni – udeležili so se medgeneracijskega pohoda po Urbanovi poti, ki ga je organiziralo Društvo prijateljev mladine, v sklopu tedna otroka. Pohoda so se v spremstvu mentoric udeležili s svojimi družinskimi člani: brati, sestrami, starši, starimi starši. Prav tako so se vabilu DPM-ja odzvali učenci planinskega krožka OŠ Metlika, tako da smo imeli veliko dobre družbe.

Pohod smo pričeli v Metliki in ga nadaljevali proti Grabrovcu. Pri Dragovanih so nam pripravili pečen kostanj, čaj in pečene hrenovke. Otroci so hitro pojedli, se preobuli v teniske in odhiteli na nogometno igrišče z umetno travo. Ostali so se zabavali ob igrišču in na igralih.

Na poti nazaj nas je v zadnjem delu ujel dež, a nas to ni zmotilo. Veseli smo zaključili pohod in se polni novih doživetij odpravili domov.