»Vsi otroci so naši otroci, je rekel prijazni glas …«, tako je Tone Pavček s svojo pesmijo Vsi naši otroci spodbudil učence in učenke po vseh slovenskih šolah. Na razpis 9. literarnega tečaja se je odzvalo več kot 400 učencev iz 73. osnovnih šol. Med njimi tudi učenke in učence iz 3. razreda minulega šolskega leta 2021/2022.

V četrtek, 20. 10. 2022, je v Osnovni šoli Toneta Pavčka v Mirni Peči potekal zaključek literarnega natečaja. Učenke in učenci iz lanskoletnega 3. a in 3. b razreda so sodelovali na natečaju s svojimi pesmimi pod mentorstvom Rozalije in Andreje Fabić. To so bili Maj Grabrijan, Lili Martina Kralj, Lucija Klepec, Anže Matkovič, Aleksander Malešič, Luka Pezdirc, Marko Rus, Erik Selak, Leon Štrucelj in Maks Šuklje. Med njimi je bil nagrajenec 1. triletja Maj Grabrijan s pesmijo Vsi mi otroci pod mentorstvom Andreje Fabić. Prireditev so vodili učenci mirnopeške šole, recitirali so nagrajene pesmi, program pa je popestril šolski pevski zbor. Ravnateljica Majda Čengija je nagrajencem in mentorjem podelila knjižne nagrade, zahvalo za sodelovanje in zbornik vseh pesmi. Po prireditvi je sledila pogostitev v šolski jedilnici.

Čestitke vsem sodelujočim in veliko pesniškega navdiha še naprej.

VSI MI OTROCI

Mi smo otroci, ki se zelo radi igramo,

mi smo otroci, ki tudi v šoli vse znamo.

Po celem svetu imamo veliko vrstnikov,

ki prav tako učijo se tujih jezikov.

Otroci so velik zaklad,

ni važna barva njihovih las.

Eni so svetli drugi so temni,

ravnih las in modrih oči,

drugi skodrani in rjavih oči,

ampak vsi so prelepi otroci.

Nasmeh in solze so iste povsod,

le razlog ni isti in prizadane

po svetu milione otrok.

Hrane in vode imamo v Sloveniji dovolj,