Tone Pavček je rekel, da brati pomeni početi podvige. Ker imamo na naši šoli radi podvige, vsako leto sodelujemo v projektu Rastem s knjigo. Letos so sedmošolci prejeli v dar knjigo Reformatorji v stripu, zato se nam je zdelo prikladno ogledati si tudi predstavo, narejeno po stripu. S pomočjo Kulturnega centra Semič smo povabili Boštjana Gorenca Pižamo in Nika Škrleca v Belo krajino in si ogledali njuno predstavo. K ogledu smo povabili še OŠ Loka in OŠ Milke Šobar – Nataše. Učenci so tako skozi smeh spoznali pomembne slovenske reformatorje in nastanek prvih slovenskih knjig. Seveda jim je lažje razumevanje predstave omogočila ravno podarjena knjiga, ki so jo predtem prebrali za domače branje.