Prvošolci smo zelo radovedni in aktivni. Po vzoru piščančka iz znane pesmi smo se odpravili ”čez dvorišče” na krajši pohod v bližnjo vas Zemelj, kamor nas je povabil sošolec Jaka. Na svoji kmetiji ima namreč naraščaj – piščančke. Eni so še čisto majhni, drugi pa dva tedna starejši in že malo večji. Mlajše pridno varuje mama koklja. Piščančke smo nahranili, jih božali in pestovali. Večina nas je prvič držala piščančka v rokah, tako da smo se nekateri kar malo bali. Do konca obiska pa smo strah vsi izgubili. Po ogledu piščančkov so nas domači pogostili s pravo belokranjsko pogačo, mafini in bezgovim sokom. Preizkusili smo tudi Jakova igrala. Bilo nam je zelo lepo. Za prijetno izkušnjo se še enkrat zahvaljujemo Jakopičevim iz Zemlja.