Naša šola se je ponovno vključila v projekt PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA 2024, in sicer smo letos kot temo izbrali ZGODBE O ZELIŠČIH.

Prvošolci zelišča spoznavajo tudi v podaljšanem bivanju, in sicer smo kot prvo (travniško) zelišče izbrali vsem dobro poznani regrat (tudi regrad, regvat, mlečec, žoltenica, jajčar, solatnik …), ki ga v okolici naše šole res ne manjka.

Učenci so spoznali, da niso uporabni samo regratovi listi, ampak cela rastlina: cvet, steblo, list in korenina. Vsestransko uporabni so regratovi cvetovi, zato smo jih z učenci uporabili na več načinov. Najprej smo cvetove nabrali in jih posušili za čaj (poleg marjetic in vijolic). Nato smo uporabili samo rumeni del cveta, ki je bolj sladek in spekli mini regratove palačinke. Na koncu pa smo pripravili še regratov sirup oziroma regratov med. Učenci so uživali pri pripravi in dobili tudi svoje recepte, da se lahko preizkusijo še doma.

učiteljica Monika Malnarič

Dostopnost