V petek, 20. novembra 2015, smo tudi v naši šoli obeležili Dan slovenske hrane s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki ga financira Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Osnovni namen projekta je ozaveščanje učencev o pomenu zajtrkovanja za zdravje ter pomenu in prednostih lokalno pridelane hrane. Vsi učenci in zaposleni smo tako v prijetnem vzdušju na začetku dneva uživali v domačem mleku Kmetije Štrucelj iz Gribelj, medu čebelarja Andreja Sitarja s Finkov, jabolkih Kmetije Filak iz Gribelj ter črnem kruhu in maslu, ki so ju predelali peki Žitove pekarne in Ljubljanskih mlekarn. Učenci 4. in 5. razreda so obiskali Kmetijo Štrucelj v Gribljah, za njihovo gostoljubnost se jim zahvaljujemo, ostali učenci naše šole pa so eno šolsko uro namenili pogovoru in ustvarjalnim delavnicam na temo zajtrka in lokalno pridelane hrane.

Dostopnost