V letošnjem šolskem letu smo sedmošolci OŠ Podzemelj sodelovali v projektu Rastem s knjigo. Obiskali smo Ljudsko knjižnico Metlika, kjer smo dobili v dar knjigo Vinka Möderndorferja Kit na plaži. Naša učiteljica slovenščine jo je uvrstila na seznam domačega branja. Knjigo smo z veseljem brali, saj govori o naši vrstnici Niki, ki je imela brata z downovim sindromom. Sledila je debatna ura. Pogovarjali smo se o prebrani knjigi in spoznali, za kakšno bolezen gre. Nato smo se razdelili v tri skupine in začeli ustvarjati plakate na tri različne teme: predstavitev avtorja, downov sindrom in predstavitev knjige. Ko smo jih že skoraj dokončali, nas je čakalo presenečenje. Učiteljica nam je povedala, da bomo obiskali OŠ Milke Šobar – Nataše, ki jo med drugim obiskujejo tudi učenci z downovim sindromom. Za toplo dobrodošlico so nam pripravili gledališko igrico, kasneje pa smo si ogledali njihovo šolo, spoznali učence in videli posebno senzorno sobo. Ta je namenjena sproščanju otrok. Z učenci smo tudi sodelovali pri pouku v telovadnici. Na koncu smo naredili spominsko sliko in odšli polni novih izkušenj. Spoznali smo, da so otroci z downovim sindromom zelo sočutni, družabni in prijazni.

Antonija Šegina, 7. razred