V letošnjem šolskem letu učenci 1. in 3. razreda z učiteljicami sodelujejo v projektu Pasavček. Osnovni namen tega projekta je spodbujati pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov med vožnjo otrok in odraslih. Njegov slogan Red je vedno pas pripet poznajo vsi učenci.

V začetku leta jih je obiskal Pasavček – maskota projekta. Povedal jim je vse o varnosti v prometu in o pomenu pripenjanja med vožnjo. Naučil jih je tudi svojo pesmico. Učenci so naučeno likovno poustvarili.

V mesecu aprilu jih je Pasavček presenetil s kartončki za spremljanje pripetosti v domačem avtomobilu. Za redno pripenjanje so nagrajeni z nalepko.

Upamo, da bo zaradi takšnih in podobnih akcij varnost otrok in odraslih v prometu večja.

Petra Orož