V petek, 10. 5. 2019, je v Festivalni dvorani v Ljubljani potekala nacionalna zaključna prireditev natečaja Evropa v šoli, ki je letos ponujal učencem razmišljanje o enakosti spolov pod naslovom Snemimo Roza modra očala. Na prireditev so bili povabljeni vsi učenci in njihovi mentorji, čigar dela (likovna, literarna, fotografska in video) so bila izbrana za državni nivo in seveda zmagovalci. Društvo prijateljev mladine Metlika z neumorno gospo Vladko Škof je tudi štirim učencem naše šole omogočilo nepozaben izlet. Poleg prireditve, katere program so pripravili in izvedli učenci OŠ Artiče, smo si ogledali še spominski park Navje, spomenik Rastoče knjige z rastočo deklico (v ta projekt je vključena tudi naša šola) ter na hitro še pokukali v izložbe BTC-ja. Na poti domov nam ni bilo dolgčas, saj smo se zabavali ob kvizu na temo vsega, kar smo novega spoznali ta dan.

Barica Flajnik Koželj
mentorica likovnikov

Dostopnost