Dne 16.6.2019 je na strelišču LZS v ljubljanskih Stožicah potekalo finalno lokostrelsko mladinsko tekmovanje, kjer so nastopali učenci in dijaki osnovnih in srednjih šol iz celotne Slovenije. Šolska tekmovanja so štela v rang lestvico, v kateri so bila točkovana notranja in zunanja področna ter državna prvenstva, v Stožicah pa je potekalo finale navedenih tekmovanj. OŠ Podzemelj sta tako kot na prejšnjih tekmovanjih zastopala učenka 5. razreda Tia Sopčič in učenec 6. razreda Peter Žugelj, ki sta bila pred finalom uvrščena na prvi mesti na letošnji rang lestvici. Oba učenca sta vzdržala pritisk in tako tudi oba osvojila pokala za prvo mesto letošnjih šolskih tekmovanj na podlagi rang lestvice.