V novo šolsko leto smo ponosno zakorakali in prišel je čas za Vranov let. Gre za slovesnost, ki ohranja spomin na reševanje in osvobajanje zavezniških vojnih ujetnikov in letalcev različnih narodnosti. To je spomin na junaštvo slovenskih partizanov, partizanskih kurirjev in slovenskega, pretežno kmečkega prebivalstva, ki je ubežnikom za ceno svojih življenj in imetja nudilo hrano in zatočišče.

Slovesnosti se tradicionalno udeležujemo že kar nekaj let. Tudi tokrat smo se predstavili s pevskim zborom in recitatorko. Mentorica Andreja Paščinski je s pevskim zborom zapela pesmi, Na oknu glej obrazek bled, Za Slovenijo živim in Naša vojska. Pri slednji je pevke spremljal Adam Dedić, učenec  7. razreda. Šestošolka Vanja Bajuk pa je pod mentorstvom učiteljice Mirjane Kordič recitirala pesem Karla Destovnika Kajuha Naša pesem.