V soboto, dne 09.11.2019 smo se z 10 tekmovalci udeležili Mednarodnega Judo tekmovanja Jaska 2019 v Jastrebarskem, Hrvaška in osvojili 8 medalj:

1. mesto in zlato medaljo je osvojila Zarja KAVČIČ, učenka OŠ Metlika
  2. mesto in srebrno medaljo so osvojili Jan ŠTERK, učenec PŠ Griblje, Miha ŠKOF, učenec PŠ Suhor in Gregor MATJAŠIČ, otroški vrtec Metlika
  3. mesto in bronasto medaljo so osvojili Kristjan KOČEVAR, učenec OŠ Metlika, Maruša Matjašič, učenka OŠ Metlika, Tomi BOROJEVIĆ, učenec PŠ Suhor in Issac KUZMIJAK, otroški vrtec Metlika

Tekmovala sta tudi Anja PUHEK, učenka OŠ Dragatuš in Matej KAPUŠIN, učenec OŠ Podzemelj. Oba sta osvojila četrto mesto, kar pa je glede na udeležbo z več kot 500 tekmovalcev iz BiH, Madžarske, Romunije, Francije, Hrvaške in Slovenije, prav tako odličen rezultat. Vsem iskrene čestitke.

Vodstvu šol in OV Metlika predlagamo, da navedene rezultate javno objavite. Za slednje se vam zahvaljujemo in vas lepo pozdravljamo.

Pripravil: Milan Šajnovič, judo sensei
Predsednica JK Bela krajina: mag. Simona Šajnovič