V torek, 8. 9. 2020, smo učenci 9. razreda obiskali splošno knjižnico Črnomelj, kjer so gostili enega najbolj poznanih slovenskih pisateljev − Slavka Preglja. Prišlo je tudi nekaj devetošolcev iz drugih šol in skupaj smo prisluhnili pisatelju. Z nami je delil nekaj spominov iz otroštva in nekaj njegovih pripomb o tem, da starši vse manj časa posvečajo branju svojim otrokom. Povedal nam je, da kljub temu da piše knjige in z ženo veliko bereta, njuni otroci že od mladosti niso kazali velikega navdušenja nad knjigami. Zaupal nam je tudi, kako sta nastali dve knjigi, ki jih na začetku sploh ni imel namena napisati. Med odgovarjanjem nas je velikokrat nasmejal ter nam na koncu zagotovil, da bo s pisanjem knjig še nadaljeval.

Lea Pavliha, 9. razred