V šolskem letu 2020/21 smo se vključili v projekt Evropski šolski športni dan. Športni dan je bil načrtovan v petek, 25. 9. 2020, ampak smo ga zaradi slabih vremenskih razmer bili prisiljeni prestaviti na torek, 29. 9. 2020. Na športnem dnevu so sodelovali vsi učenci naše šole, in sicer v prvi triadi 62 učencev, v drugi triadi 40 učencev in v tretji triadi 44 učencev. Sodelovalo je tudi 17 učiteljev. Učenci prve triade so bili na daljšem  pohodu v okolici šole. Učenci druge in tretje triade so bili razporejeni na 6 postaj (2 v šolski telovadnici in 4 na zunanjih športnih igriščih). V telovadnici so igrali odbojko in badminton, na zunanjih igriščih nogomet, košarko, med dvema ognjema in namizni tenis.  Vzdušje je bilo odlično in upam, da bomo naslednje leto spet vabljeni v ta projekt.

Profesorica Vanja Rus