Oktober je mesec, ko praznujejo šolske knjižnice po vsem svetu in tudi na naši šoli je tako. Letošnja tema mednarodnega meseca šolskih knjižnic je Iskanje poti do zdravja in dobrega počutja in se nanaša na izzive, ki nam jih prinaša nova realnost – življenje in sobivanje s svetovno pandemijo koronavirusa. S praznovanjem želimo slovensko javnost opozoriti na delo šolskih knjižnic in izpostaviti njihov pomen pri pridobivanju in povezovanju znanja, omogočanju empatije, razvijanju domišljije, treningu socialnih veščin otrok, učencev in dijakov ter vzpostavitvi pozitivnega odnosa do knjižnic in branja.

Letos smo začeli z branjem knjig za Bralno značko 17. septembra, ko praznujemo dan zlatih knjig. Ob tej priložnosti nas je obiskal pisatelj Primož Suhodolčan. To pa ni edina dejavnost, ki bo potekala na naši šoli v okviru šolske knjižnice. Septembra in oktobra bomo pripravili še:

  • obisk splošne knjižnice Črnomelj in srečanje s pisateljem Slavkom Preglom – 9. razred
  • tradicionalni bralni maraton
  • zmenek na slepo s knjigo
  • nacionalno izmenjavo knjižnih kazalk
  • predstavitev projekta Rastem s knjigo
  • projekt Odprta knjiga: GG4U …
Dostopnost