Smo v tednu mobilnosti, ki letos poteka med 16. in 22. septembrom. Učenci 1. razredov, smo se skupaj z učiteljicami na pohod odpravili dan prej, in sicer v sredo, 15. 9., v izogib slabi vremenski napovedi naslednjih dni. Odpravili smo se proti Prilozju. Prvi daljši postanek z malico smo imeli na Letališču Prilozje. Lepo vreme smo izkoristili za lovljenje in opazovanje vzletanja in pristajanja letal.

Naš drugi daljši postanek pa je bil pri ribnikih Prilozje. Ker smo pozorno in tiho opazovali, smo imeli srečo, saj smo videli tudi želvo sklednico, eno izmed ogroženih želv v Sloveniji.

Utrujeni, a zadovoljni smo se vrnili v šolo. Učiteljice Petra, Monika in Meri smo ponosne na naše vzdržljive prvošolce!