V šolskem letu 2020/2021 smo se v OŠ Podzemelj odločili, da pristopimo k programu Šolski ekovrtovi. Učenci in učitelji so uredili šolski ekovrtiček, skrbeli zanj in se ob tem zabavali in učili. Naše delo so opazili tudi v programu in so nam na osnovi dosežkov in nadgradnje pri oblikovanju, razvoju in delovanju šolskega ekovrta podelili znak ŠOLSKI EKOVRT, na kar smo zelo ponosni. Podpisali smo tudi častno izjavo, da na našem vrtu upoštevamo načela šolskega ekovrtnarjenja.

Svoje delo smo nadaljevali in s pomočjo donacije Beti d.d. Metlika, pridobili zbiralnik vode, za kar se jim iskreno zahvaljujemo; uredili bomo zbiranje deževnice za zalivanje šolskega vrta in drugih zelenih površin naše šole.

Začeli bomo z zbiranjem deževnice in pričakujemo, da bomo na ta način zmanjšali porabo vode iz vodovoda in privarčevali pri stroških komunalnih dajatev. Prav tako nam bo opisani model zbiranja deževnice služil tudi kot učni pripomoček za ozaveščanje glede trajnostnega gospodarjenja z vodo na vrtu.

V prihodnjih dneh pa se bomo lotili tudi zasaditve sadnih dreves v bližini našega vrta.

Dostopnost