Šolsko leto smo želeli zaključiti tudi z nastopom in druženjem s stanovalci v DSO Metlika,- dislocirana enota. Ob nastopu folklorne skupine 2.a in 2.b razreda, pod vodstvom učiteljice Metke Čadonič, smo skupaj zapeli  belokranjske ljudske pesmi. Tudi zaplesali smo. Deklice so druženje popestrile s svojimi gimnastičnimi sposobnostmi, nad katerimi so bili stanovalci zelo navdušeni. Mi pa smo bili enako navdušeni nad ritmičnimi vajami z lesenimi palicami, ki so nam jih predstavili oni.  Ob vajah smo se res dobro razgibali, še posebej naši prsti. Znova smo dokazali, da se kljub starostni razliki vedno lahko naučimo veliko drug od drugega. Obljubili smo si, da se znova srečamo in nadaljujemo z našim povezovanjem septembra, ko se otroci vrnejo v šolske klopi.

Marjetka Rečnik Nemanič, učiteljica OPB2