Županja, Martina Legan Janžekovič, je 15. 6. 2023, v sejni sobi Občine Metlika sprejela najuspešnejše učence in dijake iz občine Metlika. Na sprejem so bili povabljeni najuspešnejši učenci osnovnih šol v občini Metlika (odličen uspeh vseh devet let), najuspešnejši dijaki srednjih šol (odličen uspeh v vseh letnikih šolanja) in dobitniki zlatih in drugih pomembnih priznanj na državnih tekmovanjih v osnovnih in srednjih šolah.

Sprejema se je udeležilo 28 učencev in 6 dijakov, 6 učencev naše šole. Županja se jim je zahvalila za trud in trdo delo pri doseganju odličnih učnih rezultatov. Ponosna je na njihove dosežke in uspeh. Upa in želi si, da bi se po zaključenem šolanju vrnili v domači kraj in s svojim znanjem prispevali k njegovemu razvoju. Zaželela jim je veliko uspehov na njihovi nadaljnji izobraževalni poti in da ne bi nikoli pozabili verjeti v lepoto svojih sanj. Vsi udeleženci sprejema so ob tej priložnosti prejeli drobno pozornost, učenci in dijaki, ki so bili odlični vsa leta šolanja, pa še županjino petico s posvetilom.

ODLIČNI UČENCI VSEH 9 LET

• Tia Sopčič

• Nelli Deanović

• Aleksander Jotanović

PREJEMNIKI ZLATIH IN DRUGIH NAJVIŠJIH PRIZNANJ

Vid Kure Državno tekmovanje Logična pošast Zlato priznanje Pisal je 100 %

Aleksander Jotanović Državno tekmovanje iz znanja matematike Zlato priznanje 1.     mesto v državi
  Državno tekmovanje iz znanja astronomije Zlato priznanje 9. mesto v državi
  Državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika Zlato priznanje
  Državno tekmovanje iz znanja fizike za Stefanovo priznanje Zlato priznanje

11. mesto v državi

Državno tekmovanje iz znanja kemije Zlato priznanje 16. mesto v državi

Ajda Butala Vesela šola Zlato priznanje

Gloria Plesec Logična pošast Zlato priznanje 2. mesto v državi

Učenec Aleksander Jotanović se je na državnem tekmovanju iz znanja fizike za Stefanovo priznanje z 11. mestom v državi uvrstil na 20. Mednarodno mladinsko naravoslovno olimpijado, ki bo decembra 2023 v Bangkoku na Tajskem.

Čestitke vsem učencem za res vrhunske uspehe!

Ponosni smo na vas.

Julijana Rakar