Na šoli smo pretekli teden izvedli prav poseben dogodek − Bralni maraton. Gre za zabaven način spodbujanja branja med našimi učenci.

Bralni maraton je potekal v vseh razredih in učenci so se podali na različne literarne pustolovščine. Prvošolci so se odpravili v Kulturni dom Metlika, kjer so z zanimanjem poslušali pravljice, ki jih je pripovedovala knjižničarka iz Ljudske knjižnice Metlika. Drugo- in tretješolci so na šoli gostili knjižničarko iz Ljudske knjižnice Metlike, ki jih je seznanila z najsodobnejšimi zgodbami. Starejši učenci pa so se odločili za bolj naravno okolje in so brali v gozdu, kjer so videli tudi novo gozdno učilnico. Vsak učenec si je izbral svoje drevo, kjer je lahko v miru užival v knjigah in naravi hkrati. Učenci so ugotovili, da so drevesa zelo dobri poslušalci.

Bralni maraton je bil odlična priložnost, da smo spodbudili bralno kulturo med našimi učenci, hkrati pa smo se zabavali.

Dostopnost