V tednu otroka, ki letos nosi naslov »Zakaji in zatoji radovednosti« je v naši občini veliko dejavnosti, ki se dogajajo pravzaprav ves mesec. Eden izmed njih je potekal 10. 10. 2023, in sicer obisk pri županji občine Metlika Martini Legan Janžekovič. Prisotni so bili predstavniki DPM, učenci OŠ Metlika in učenci naše šole.

Iz naše šole so šli na obisk Sara Cajnar, Vita Renko in Žiga Kralj. Najprej so pohvalili sanacijo strehe na šoli, gradnjo pomožnega nogometnega igrišča z umetno travo in gradnjo ceste ter pločnika skozi Klošter.

 

Zanimalo jih je tudi, kdaj bo zgrajen mostiček čez reko Lahinjo, ki je bil planiran ob gradnji ceste in pločnika skozi Gradac, kdaj bo kolesarska steza do šole, ali je predvidena avtobusna postaja v Kloštru, kdaj bo avtocesta čez Gorjance ipd.

Županja je bila zelo navdušena nad vprašanji, predlogi in pohvalami učencev ter jim je z veseljem odgovarjala na vprašanja.

 

Prispevek na Vašem kanalu (5:30): Novice, 11. oktober 2023 – Vaš kanal (vaskanal.com)

Julijana Rakar

Dostopnost