V ponedeljek, 11. 12. 2023, smo se četrtošolci in petošolci odpeljali na kulturni dan v Ljubljano. Četrtošolci so se z vzpenjačo povzpeli na Ljubljanski grad, kjer so si pod pedagoškim vodstvom ogledali grajski vodnjak, kaznilnice, ječe na prostem, kapelo, ostanke dvižnega mostu, obzidja in še kaj. Zaključek je bil vzpon na razgledni stolp od koder jim je tisti dan vreme omogočalo čudovit razgled na mesto in okoliške gore.

Medtem so si petošolci v Cankarjevemu domu ogledali opero, napisano po pravljici Svetlane Makarovič, Veveriček posebne sorte. S tovrstnim žanrom smo se v živo srečali prvič in bili nad izvedbo vrhunskih glasbenikov navdušeni.

Obiskali smo še Hišo kranjske čebele v Višnji Gori. Ogledali smo si doživljajsko razstavo o kranjski sivki, spoznali karakteristike posameznih vrst medu in si ogledali stekleni panj. Izdelovali smo tudi panjske končnice. Ob koncu smo se posladkali še s hišnimi medenjaki.