Tukaj so zbrana vsa aktualna obvestila glede sprememb izvajanja pouka in delovanja šole.

Sprememba odloka

Spoštovani!

Z Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport smo prejeli okrožnico o spremembah odloka. Odlok določa naslednje spremembe:

1. Delavci izpolnjujejo pogoj PCT, če se delo začne opravljati po opravljenem testiranju s presejalnim testom HAG za samotestiranje, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa.
  2. Samotestiranje na SARS-CoV-2 s hitrimi antigenskimi testi poteka za vse učence. Samotestiranje je za učence prostovoljno in brezplačno. Izvaja se dvakrat tedensko, praviloma ob ponedeljkih in sredah in poteka v domačem okolju. Učenci imajo od 29. oktobra 2021 dalje pravico do pridobitve desetih testov HAG na mesec. Pridobite jih v lekarni na kartico zdravstvenega zavarovanja ali s potrdilom o vpisu.
  3. Testiranje s testi HAG za samotestiranje v domačem okolju izvedejo učenci tudi za udeležbo v športnih programih, športno rekreativnih dejavnostih in obšolskih dejavnostih.

V primeru pozitivnega rezultata testa starši obvestijo izbranega osebnega zdravnika.

V primeru pozitivnega PCR testa starši obvestijo tudi učitelja/učiteljico otroka ali ravnateljico šole.

OKROŽNICA

SPREMEMBA ODLOKA